A2 Liga - Sjever
Kvalifikacije za državno prvenstvo
A2 liga - Sjever 09/10
Feb 3, 2009
Kadeti/Kadetkinje

  

KADETI
 
U nedjelju 01.02.2009 godine u Univerzitetskoj dvorani odigran je kvalifikacioni turnir za državno kadetsko prvenstvo. Na turniru su učećše uzele sljedeće ekipe KK Sloboda Dita, KK Salinas Falcons, KK Millennium Živinice i KK Gradina Srebrenik.
U polufinalnim utakmicama postignuti su sljedeći rezultati:
 
KK SLOBODA DITA                      78
KK MILLENNIUM                         22
 
Sudije: Z. Mioković i H. Hadžialjević
Rezultat po periodima: 78:22 (19:7, 25:4, 11:7, 23:9)
SLOBODA DITA: Rahmanović 14, Nukić 3, Selimbašić 2, Ibrić 8, Ibeljić 2, Đuderija 6, Aljić 1, Radić 9, Pavlović 4, Hodžić 13, Rifatbegović 12, Bradvić 4.
Trener: S. Umljenović
MILLENNIUM: Butković 2, Bašić 6, Bajrić 4, Mahmutbegović 9, Pandurović, Muratović, Čirak, Kolčaković.
Trener: E. Užičanin
 
KK GRADINA                                 52
KK SALINAS FALCONS               66
 
Sudije: D Efendić i D. Salković
Rezultat po periodima: 52:66 (18:22, 2:25, 15:8, 17:11).
GRADINA: A. Hodžić, Sejdinović 5, D. Hodžić, E. Avdić, Zukić, Fatić 3, Lipjankić 21, Kaltak 13, Mušić 10, M. Avdić.
Trener: E. Bajrektarević
SALINAS FALKONS: Hasić 2, Odobašić 2, Mujačić 1, Brkić 7, Kaletović 11, Hukić 5, Gluhić 8, Bartulović, Sarajlić 16, Suljagić, Zagorčić 8, Savić 6.
Trener: E: Musić
 
FINALE
 
KK SLOBODA DITA                      77
KK SALINAS FALKONS               49
 
Sudije: D. Efendić i Z. Mioković
Rezultat po periodima: 77:49 (11:13, 15:15, 17:8, 34:13)
SLOBODA DITA: Rahmanović 13, Nukić, Selimbašić, Ibrić 10, Ibeljić, Đuderija 8, Aljić, Radić 20, Pavlović, Hodžić 12, Rifatbegović 12, Bradvić 2.
Trener: S. Umljenović
SALINAS FALKONS: Hasić 2, Odobašić, Mujačić, Brkić 8, Kaletović 17, Hukić 4, Gluhić, Bartulović, Sarajlić 14, Suljagić, Zagorčić, Savić 4.
Trener: E: Musić
Pobjedom na ovom turniru KK Sloboda Dita je prošao u sljedeći krug kvalifikacija za državno prvenstvo.
 
KADETKINJE:

U nedjelju 01.02.2009 godine u MSŠ Kalesija odigran je kvalifikacioni turnir za državno kadetsko prvenstvo. Na turniru su učećše uzele sljedeće ekipe ŽKK RMU Banovići, ŽKK Millennium Živinice i domaćin turnira ŽKK Sapna.
Postignuti su sljedeći rezultati:
 
ŽKK SAPNA                                     100
ŽKK RMU BANOVIĆI                   114
 
Sudije: M. Avdić i J. Avdagić
Rezultat po periodima: 100:114 (23:27, 19:29, 34:24, 24:34)
SAPNA: Samra Suljić 37, Novi 55, Alić 8, Muhamedbegović, Mahmutović, Hamidović, Husejnović, Memić, Satka Suljić, Smajić, Mustafica, Smajlović.
Trener: S. Suljanović
BANOVIĆI: N. Arnautović, Jašarević, Lisičić 2, Dautbašić 6, Behrić 27, A. Arnautović, Ikanović 43, Selimović 4, Mostarlić 16, Smajić 5, Bečarević 11, Imširović.
Trener: E: Agić
 
FINALE:
 
ŽKK MILLENNIUM                      47
ŽKK RMU BANOVIĆI                   92
 
Sudije: M. Avdić i E. Agić
Rezultat po periodima: 47:92 (17:28, 11:28, 9:21, 10:15)
MILLENNIUM: Halilović 2, Šabanović, Ahmetbegović 9, Borogovac 4, Avdić 19, Jusufović 2, Alagić 4, Aljić 1, Dž. Goletić 4, Zukić 2, Brčaninović, L. Goletić.
Trener: V. Dedić
BANOVIĆI: N. Arnautović, Jašarević 2, Lisičić 11, Dautbašić 3, Behrić 13, Ikanović 21, A. Arnautović 1, Selimović 4, Mostarlić 4, Smajić 13, Bećarević 16, Imširović 4.
Trener: E: Agić
 
Pobjedom na ovom turniru ekipa ŽKK RMU Banovići je prošla u sljedeći krug kvalifikacija za državno prvenstvo.